Domov Důchodců Jablonecké Paseky

Úvod > Novinky > Novinky 2016 > IV. olympijské hry v našem domově

IV. olympijské hry v našem domově

Fotogalerie ke článku >>

Dnes přesně v 09:30 hodin sestoupil do našeho domova s olympijskou pochodní posel bohů Hermés z bájného Olympu. Za doprovodu slavnostní fanfáry ze Smetanovy „Libuše“ spolu s ostatními zažehl olympijskou pochodeň, která bude u nás na nádvoří hořet až do 21. 08. 2016, kdy bude čtvrtý ročník našich her slavnostně ukončen. Vzhledem k zeměpisné poloze našeho domova a jeho vzdálenosti od Ria de Janeira v Brazílii jsme zahájení her trochu posunuli.

Každý den, kdy u nás bude hořet na nádvoří olympijská pochodeň, se odehraje nějaká sportovní disciplína. Tyto sportovní akce jsou u našich klientů velmi oblíbené a hojně navštěvované.

Po slavnostním zahájení si klienti mohli zasoutěžit v první disciplíně: „TREF TO“. Klientů bylo opravdu hodně a postupně absolvovali tři kola. V letošním ročníku se nám sešli šikovní závodníci a tak jim to šlo pěkně od ruky. Shazovali jeden váleček za druhým, ale většinou jich trefovali více najednou. Po přepočítání všech bodů jsme mohli vítězům nejprve zatleskat a za doprovodu slavnostní fanfáry předat medaile spolu s diplomy. Vítězka si odnesla zlatou medaili, pánové se pak podělili o stříbrnou a dvě bronzové medaile. Ostatní zúčastnění obdrželi Pamětní list, který je potěšil. Už se všichni těšíme na další sportovní klání. Čekají nás například: Pošťuchovaná, Prakostřelba, Vzduchostřelba, Kulečník (v naší jedinečné a originální podobě) a řada dalších disciplín.

Autor článku: M. Nýdrlová
Datum: 05.08.2016

Fotogalerie - IV. olympijské hry v našem domově

 Domov důchodců Jablonecké Paseky Administrace